Viss digitālais saturs vienā meklētājā

https://lndb.lv – Šobrīd LNB (Latvijas Nacionālā bibliotēka) digitālajā bibliotēkā atrodamas digitalizētu laikrakstu, karšu, grāmatu, nošu, skaņu ierakstu un attēlu kolekcijas: Ainavu Dārgumi (ainavudargumi.lv)Academia_akedēmiskais repozitorijshttps://atteli.lndb.lvhttps://audio.lndb.lv un citas LNB digitālas datubāzes.

www.Periodika.lv  un www.Grāmatas.lndb.lv – Datu bāzēs pieejamas digitalizētas grāmatas, raksti gan no Latvijas, gan trimdā izdotās periodikas.

Portālā periodika.lv iekļauts vairāk kā 2,5 milj. lappušu no preses izdevumiem latviešu, krievu, vācu, angļu un citās valodās no 1761. līdz 2011.gadam. Kolekcijā ir iekļauti daudzi kultūrvēsturiski nozīmīgi laikraksti un žurnāli, piemēram:
– Rigische Anzeigen − viens no pirmajiem Latvijas teritorijā izdotajiem laikrakstiem;
– pirmais laikraksts latviešu valodā Latviešu Avīzes;
– jaunlatviešu izdevumi Mājas Viesis un Pēterburgas Avīzes;
– populārākie 20.gs. 20.−30.gadu periodiskie izdevumi − Jaunākās Ziņas un Atpūta;
– padomju laika izdevumi − Cīņa, Padomju Jaunatne, Zvaigzne, Liesma;
– trimdas izdevumi − Laiks, Latvija Amerikā, Austrālijas Latvietis;
– 20.gs. 90.gadu izdevumi − Diena, Lauku Avīze.
Portālā var atrast arī reģionālos laikrakstus, zinātniskos un profesionālos izdevumus, dažādu organizāciju mēnešrakstus un biļetenus, žurnālus sievietēm, izdevumus bērniem, žurnālus par mākslu, sportu, modi, filatēliju un daudziem citiem tematiem.
Autortiesību ierobežojumu dēļ periodika.lv portālā brīvi pieejami ir tie preses izdevumi, kas vecāki par 70 gadiem (izņēmums ir izdevumi, kuriem piekļuve nodrošināta ar izdevēja atļauju). Pārējie materiāli ir pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītavās, kā arī Gaismas tīkla bibliotēkās (no publisko bibliotēku datoriem). Datu bāze pieejama arī attālināti, bet lietotājs no sava mājas datora nevar piekļūt ar autortiesībām aizsargātajiem darbiem.

– Nodrošina piekļuvi miljoniem vienumu no iestādēm visā Eiropā. Atrodiet mākslas darbus, grāmatas, mūziku un videoierakstus par mākslu, laikrakstiem, arheoloģiju, modi, zinātni, sportu un daudz ko citu.