Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai

Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” atklāta Latvijas simtgadei veltīta ceļojošā izstāde  “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”.

LNB Atbalsta biedrība sagatavotajā izstādē atspoguļoti stāsti par 12 Latvijas publiskajām bibliotēkām, kurām ir simboliska nozīme Latvijas tapšanā par valsti, izceļot to bagāto vēsturi un dibināšanā iesaistītās personības.

Ietverti stāsti par Rīgas Centrālās bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēku, Alūksnes novada Alsviķu bibliotēku, Beverīnas novada Mūrmuižas un Kauguru bibliotēkām, Dobeles Novada Centrālā Bibliotēka, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Jūrmalas Alberta Kronenberga Slokas bibliotēku, Kuldīgas novada Krišjāņa Valdemāra Ēdoles pagasta bibliotēku, Pļaviņu novads Klintaines pagasta bibliotēku, Limbažu Galvenā Bibliotēka LGB, Gulbenes novada Tirzas pagasta bibliotēku, Salacgrīvas novada bibliotēka, Ventspils bibliotēka.

Ziemeļblāzmā izstāde būs apskatāma no 7. līdz 25. februārim, pēc tam tā ceļos pa visu Latviju.

Klintaines pagasta bibliotēka ir viena no 12 bibliotēkām, kuras iekļautas izstādē “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”.

Drīzumā izstāde atceļos arī uz Pļaviņām.