Atšķirīgām gaumēm un dvēseles noskaņojumiem

TREŠDIENA. TREŠAIS TĒVA DĒLS. TRĪS ļoti dažādas grāmatas no šodienas pieejamas lasītājiem 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv – atšķirīgām literārajām gaumēm un atsķirīgiem dvēseles noskaņojumiem – sievietes jūtu pasaule, kriminālā vide un viedas atziņas, kā sasniegt dzīvē laimi, nebēgot no ciešanām.

Latviešu autores Ilzes Freimanes darba “Kafija diviem” galvenā varone Gundega ir izskatīga, neatkarīga, uzņēmīga sieviete, kura nebaidās piecdesmit piecu gadu vecumā krasi mainīt savu dzīvi, atsakoties no nemīlama darba birojā par labu sapņu darbam pašai savā rokdarbu piederumu veikaliņā. Trūkst tikai viena – savas ģimenes, uzticama, līdzvērtīga vīrieša blakus… Gundega skatās un salīdzina savu ar māsas dzīvi, kurai ir ģimene, tomēr viņa jūtas izmantota un nenovērtēta. Visu laikam nekad nevar dabūt…

Kriminālromānu cienītājiem – atkal aizraujošs skandināvu detektīvs, šoreiz norvēģu rakstnieka Jāna Ērika Fjella “Ēnu istaba”. Sīks likumpārkāpējs ved slepenu kravu, domādams, ka tās ir narkotikas, bet attopas kā aizdomās turamais brutālā slepkavībā. Krimināllietu izmeklēt uzdots inspektoram, kurš, kā jau mūsdienu kriminālromānos pierasts, līdztekus izmeklēšanas darbam šķetina savas privātās dzīves peripetijas.

Savukārt vjetnamiešu budistu mūka un miera aktīvista Tika Ņata Haņa grāmatas “Bez dūņām nav lotosziedu” apakšvirsraksts skan “Māksla pārveidot ciešanas”, jo viņš atgādina seno gudrību: laimi nesasniedz, bēgot no ciešanām, bet gan tās saskatot, pieņemot un pārveidojot.

E-Grāmatu bibliotēkas lietošanas pamācība