Aizdedz sveci un lasi kopā ar Ziemeļvalstīm

“Aizdedz sveci un lasi kopā ar Ziemeļvalstīm”

Laipni lūgti Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā!

1. gadā biedrība Norden atkal ielūdz bērnus, jauniešus un pieaugušos uz jauniem kopīgiem literārajiem piedzīvojumiem Ziemeļvalstu literatūras nedēļā. 12.-18. novembrī mēs skaļi lasīsim fragmentus no vienām un tām pašām Ziemeļvalstu grāmatām visās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs – no Grenlandes rietumos līdz Baltijai austrumos. Lasīšanas stunda “Rītausma” bērniem un jauniešiem notiek pulksten 9.00 no rīta. “Krēslas stunda” pieaugušajiem tiek organizēta vakarā pulksten 19.00. Protams, laiku var pielāgot pēc vajadzības.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā ir daudz iespēju. Tāpēc šajā ideju katalogā mēs vēlamies iepazīstināt ar idejām par to, kā skolas, bibliotēkas un citas kultūras institūcijas var izstrādāt aizraujošu un daudzveidīgu programmu Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai 2018. Idejas ir iedalītas bērnu, jauniešu un pieaugušo klausītāju grupā. Tomēr jāpiebilst, ka vecums šajā saistībā patiešām ir tikai skaitlis un idejas var iedvesmot jūs uz aktivitātēm pāri vecuma grupu robežām.

Ar šīgada tematu “Varoņi Ziemeļvalstīs” Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ielūdz bērnus, jauniešus un pieaugušos satikt varoņus no Ziemeļvalstu literatūras. Ikgadējās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas temats tiek izmantots kā apvienojošais motīvs gan izvēlētajām grāmatām, gan Literatūras nedēļas aktivitātēm un pasākumiem.

“Supervaroņu rokasgrāmatu”, kas izvēlēta lasīšanai jaunākajiem lasītājiem, ir sarakstījis zviedru laulātais pāris Elīass un Agnese Volundi. Grāmata stāsta par Līsu, kura kādu dienu bibliotēkā atrod noslēpumainu grāmatu, paslēpusies tur no zēnu bariņa, kas viņu apceļ. Izrādās, ka tā ir supervaroņu rokasgrāmata, un Līsa uzsāk ceļu, lai kļūtu par fantastisko supervaroni Sarkanā Maska.

“Tie, kuru nav” ir norvēģu rakstnieka Sīmona Strangera grāmata jaunajiem klausītājiem. Grāmatā mēs satiekam Ganas zēnu Semjuelu, kurš ir devies bīstamajā ceļojumā uz Eiropu, cerībā iegūt labāku dzīvi. Mēs satiekam arī norvēģieti Emīliju, kas nokļūst negaidītā situācijā, kurā tiek pārbaudīta viņas morāle un uzskati par to, kas ir pareizi un kas ne. Kā tad īsti vajadzētu rīkoties, ja piepeši pie tavām durvīm klauvē bēglis bez dokumentiem?

“Islandes karaļi” ir islandiešu rakstnieka Einara Maura Gudmundsona grāmata pieaugušajiem klausītājiem. Grāmatā ir apkopoti trakulīgi stāsti par izdomāto Knudsenu dzimtu, kuras gaitām lasītājs seko no 18. gadsimta līdz mūsdienām. Grāmatā Einars Maurs met izaicinājumu tradicionālajam varoņa tēlam un Islandes varoņu lomās ievieto arī ciema muļķīšus.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas mājaslapā www.bibliotek.org jūs varat atrast vairāk informācijas par šim gadam izvēlētajām grāmatām, kā arī materiālus, ko iespējams izmantot lasīšanas stundās.

Mēs novēlam visiem organizatoriem un dalībniekiem brīnišķīgus literāros piedzīvojumus Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā 2018!

Veiksmi lasīšanā!

Īpaša pateicība:

Kristīnai Magnusdotirai, Heidi Lennei Grensetai, Kitijai Renneberjai, Jūlijai Brinkai, Annikai Andešonei, Merētei Rīberei, Marjunai Patušonei, Metei Laustsenai, Einaram Mauram Gudmundsonam, Simonam Strangeram, Elīasam Volundam un Agnesei Volundai.

LAIMĒ GRĀMATU! – FOTOKONKURSS INSTAGRAM UN FACEBOOK

Dalies ar saviem piedzīvojumiem Ziemeļvalstu Literatūras nedēļā 2018 un iesūti Literatūras nedēļas fotokonkursam savas labākās fotogrāfijas. Fotogrāfijām kaut kādā veidā jāataino šīgada temats “Varoņi Ziemeļos”. Piedalies, augšupielādē fotogrāfijas savā Instagram kontā vai Facebook lapā un atzīmē tās ar mirkļbirku #Nordbib18. Visas iesūtītās fotogrāfijas piedalīsies konkursā par brīvi izvēlētu mūsu šīgada autoru grāmatu. Ļauj vaļu fantāzijai!

Seko Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas Instagram kontam un Facebook lapai, lai aplūkotu fotogrāfijas, uzzinātu aktuālo informāciju un aizraujošus jaunumus!