Skaistākās 2017. gadā izdotās grāmatas

Apbalvotas grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” uzvarētājas – skaistākās 2017. gadā izdotās grāmatas. Šogad “Zelta ābeles” balvas tika pasniegtas 25. reizi.

Kategorijā “Dzeja” uzvarējusi tekstgrupas “Orbīta” izdotā grāmata “12 dzejnieki no Krievijas”. Mākslinieki – Aleksejs Muraško, Toms Mrazausks; tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija, vāka iespiedums – “Veiters korporācija”.

Kategorijā “Proza un dokumentālā proza” par skaistāko grāmatu atzīta Imanta Ziedoņa Dienasgrāmata “No patikšanas uz patikšanu”. Dizains – Jānis Birznieks; ilustrācijas – Ieva Krūmiņa, tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”.

Kategorijā “Bērnu grāmata” 2017. gadā godalgota Ineses Zanderes “Zirgā”. Dizains – Artis Briedis; ilustrācijas – Anna Vaivare; tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Liels un mazs”.

Kategorijā ” Zinātniskā literatūra” “Zelta ābeles” ābols piešķirts grāmatai “Vēstules romiešiem skaidrojums, ko kistrinietis Andreass Knopkens ir pierakstījis livoniešiem Rīgā, kur viņš ir draudzes gans”. Māksliniece – Agate Muze; tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – Profesora Roberta Feldmaņa fonds.

Kategorijā “Mācību literatūra” pie balvas tika Jāņa Brikmaņa “Mazākie klasē”. Dizains – Gunta Plotka, ilustrācijas – Daiga Segliņa; tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – “Apgāds Zvaigzne ABC “.

Kategorijā”Uzziņu literatūra” atzīts Lilijas Limanes “Rokraksti Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā”. Māksliniece – Anete Krūmiņa; tipogrāfija –Jelgavas tipogrāfija; Izdevējs – Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Kategorijā “Mākslas izdevumi”. “Zelta ābeles” balva piešķirta grāmatai Džovanni Batista Piranēzi “Romas antikvitātes”, ko sastādījusi Valentīna Opolā. Māksliniece – Inese Hofmane; tipogrāfija – Jelgavas tipogrāfija; izdevējs – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Balva par mūža ieguldījumu grāmatniecībā piešķirta grāmatizdevējam Jānim Elksnim.

Savukārt par gada mākslinieku atzīts Aleksejs Muraško.