Brīvība, ainava – mēs

Rīgā, 2018.gada 26.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un plānošanas reģioniem organizē reģionu forumu “BRĪVĪBA, AINAVA – MĒS”, akcentējot pilsētu un reģionu lomu valsts attīstībā, kas tiek atspoguļots Brīvības ielu stāstos par deviņām republikas pilsētām un aktivitātē “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”.

 

Foruma laikā varēs apskatīt “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” izstādi, kas stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem. Tajā ir iekļautas ainavu fotogrāfijas valsts jubilejas gadā un vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem. Forumā varēs izbaudīt arī sajūtu ceļojumu, noskatoties īsfilmu “Deviņas pilsētas – viena iela” par deviņām republikas pilsētām – Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera un Ventspils.

 

Foruma mērķis ir veicināt visu Latvijas iedzīvotāju patriotisma, vietas piederības un atbildības jūtu stiprināšanu, informējot par paveikto Brīvības ielu stāstu un Latvijas ainavu dārgumu aktivitātēs un uzsverot šo aktivitāšu devumu Latvijas reģionu attīstībā, t.sk. vēstures liecību,  dabas un kultūras mantojuma saglabāšanā.

 

Ikviens interesents var piedalīties forumā un reģistrēties: https://www.registration.lv/varam2018/lv

 

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu: regionuforums@registration.lv