Bibliotekāri

 

Svinīgā ceremonijā Gaismas pils Ziedoņa zālē 24. aprīlī balvas pasniedza konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētājiem. Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBBA) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) apbalvoja sešus bibliotekārus par viņu veikumu, sasniegumiem, pašaizliedzīgu darbu un devumu vietējai sabiedrībai. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Kokneses novada domes pārstāvji un Kokneses pagasta bibliotēkas kolektīva darbinieces, jo „Gaismas nesējas“ tituls Zemgalē šogad piešķirts Ingrīdai Grūbei no Kokneses pagasta bibliotēkas.


 

Kokneses bibliotēkas bibliotekāres - Grāmatu draugu ķēdes dalībnieces!

Vairāk..

 

 


 

JANĪNA BRILA (dzimusi Vajevska) (10.10.1938. — 13.10.2013.).

Autors: Skrīveru novada dome
17.10.2013

Pirmdienas rīts atnesa skumju vēsti — mirusi Janīna Brila. Kā rudens vēju rauta lapa viņas dvēsele pacēlās debesīs. Janīnas aiziešana bija pārāk strauja, tik negaidīta un daudz par agru...

Nupat, nupat tuvinieku lokā atzīmēta 75. dzimšanas diena. Un kas gan tas ir, ja prātā vēl tik daudz darāmā!

Neglābjama romantiķe, aizrautīga, jautra, nenogurdināma. Janīnas mūžs bijis kā rudens zeltā krāsots ozols — staltu stāvu, dziļām saknēm un bagātīgu devumu. Viņas paveiktais atstājis neizdzēšamas pēdas Skrīveru pagasta ikdienas dzīvē un arī pagastam un visai Latvijai nozīmīgos brīžos. Viņas paveiktais uz mūžu paliks arī novadnieku sirdīs.

Janīna dzimusi Kaunatas pagastā zemnieku Fēliksa un Helēnas Vajevsku ģimenē, kurā uzauga kopā ar brāli. Kara laikā, tuvojoties Austrumu frontei, ģimene devās bēgļu gaitās un nokļuva Krapes pagastā, kur apmetās uz dzīvi. Mācījās Krapes pamatskolā, Skrīveru vidusskolā, Rīgā, Kultūras darbinieku tehnikumā, ieguva bibliotekāres izglītību.

Darba gaitas viņa sāka 1960. gadā Murjāņos kā bibliotēkas vadītāja, neilgu laiku strādāja par bibliotēkas vadītāju Salaspilī un Tīnūžos. 1965. gadā Janīna satika savu dzīvesdraugu Ernestu, nodibināja ģimeni un pārcēlās uz dzīvi Skrīveros. Ģimenē piedzima dēls Guntars. Laikā no 1966. gada 1. jūlija līdz 1990. gada maijam viņa vadīja Skrīveru bibliotēku. No 1990. gada 11. maija līdz 1994. gada jūnijam bija Skrīveru pilsētciemata (vēlāk pagasta) Tautas deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāja. Tas bija laiks, kad gan valstī, gan Skrīveros bija jāveic radikālas reformas un neviens īsti nezināja, ko un kā darīt, bet Janīna Brila nenobijās, jo viņas devīze dzīvē bija — tikai uz priekšu!

Janīna Brila visu dzīvi līdz pat pēdējiem mēnešiem bija sabiedriski ļoti aktīva, viņu interesēja kultūras dzīve, sabiedriski politiskie notikumi. Kad dibinājās Latvijas Tautas fronte (LTF), viņa kļuva par Tautas frontes Skrīveru nodaļas vadītāju, bija delegāte LTF dibināšanas kongresā. Janīnas interešu loks bija ļoti plašs — savas mājas un dārza labiekārtošana, dārzkopība un puķkopība, adīšana, literatūra, vēsture. Īpaši Janīna interesējās par Skrīveru vēsturi.

 

Nevar pazust tas, ko mīli, 

Nezūd darbs, kas krietni veikts. 

Arī tad, ja mūža gājums 

Šķiet pārāk negaidīti beigts.

(A. Krūklis)

 

 

 


 

Diplomu par Latvijas Kultūras koledžas beigšanu saņem Iveta Ločmele - Staburaga pagasta bibliotekāre (pirmā no kreisās).

Iveta ir ieguvusi pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un saņēmusi bibliotēku informācijas speciālista kvalifikāciju.

Sirsnīgi sveicam un vēlam veiksmi turpmāk!

 

Ķekavas novada bibliotekāru pieredzes apmaiņas brauciens uz Aizkraukles reģionu 2011.gada 31. maijā

 

   Aizkraukles pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļas galvenā bibliotekāre Tatjana Rjazanova 2008. gada decembrī saņēma Voldemāra Caunes balvu " Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem 2008".

 

  2009. gada Voldemāra Caunes balvas ieguvēja -  Gunta Grandāne - Pļaviņu novada bērnu bibliotēkas vadītāja

Letonika
Latvija.lv
Lugano muzejs

Sākums | Jaunumi | Lasītājiem | Bērniem | Bibliotekāriem | Arhīvs | Lapas karte | Foto Galerijas | Kontaktforma


Lapa tapusi sadarbībā ar