Atvērto durvju diena Gētes institūtā.

Cienījamās dāmas un godātie kungi,

sirsnīgi aicinām Jūs uz Gētes institūta Rīgā Atvērto durvju dienu un Autorlasījumu/diskusiju „Monika Geiere: Tur priekšā viss tik gaišs“, kas notiks 2018. gada 28. augustā.

 

Atvērto durvju dienas ietvaros ar daudzveidīgu un raibu programmu vēlamies kopā ar apmeklētājiem svinēt Gētes institūta Rīgā 25 gadu jubileju, kā arī institūta vārda devēja – Johana Volfganga fon Gētes – 269. dzimšanas dienu. No plkst. 11.00 līdz 21.00 pasākuma dalībniekiem būs iespēja piedzīvot mūzikas skaņdarbu pirmatskaņojumu, iepazīties ar vācu kriminālromānu autori un piedalīties diskusijā par kriminālliteratūru, līdzdarboties „Dari pats” darbnīcā, virtuāli aizceļot uz Vāciju, kā arī piedalīties vācu valodas ekspresnodarbībās iesācējiem, viktorīnā un interaktīvās valodas spēlēs. Īpašs piedāvājums arī bērniem – lasījums un detektīvrallijs bibliotēkā.

Papildus informācija: www.goethe.de/latvija/add

Autorlasījums/Diskusija notiks plkst. 18.00. Pasākuma pirmajā daļā vācu rakstniece Monika Geiere lasīs fragmentus no sava romāna „Tur priekšā viss tik gaišs” (Alles so hell da vorn). Otrajā daļā pasākumam pievienosies Dace Judina, lai kopā ar vācu rakstnieci un Eviju Veidi diskutētu par kriminālliteratūru Latvijā un Vācijā, kā arī par to, kāpēc mūs tā saista kriminālsižeti grāmatās un televīzijā un vai kriminālliteratūra ir sabiedrības spogulis. Autorlasījums/Diskusija atklās projektu „Pa neīstām pēdām – kriminālliteratūra kā sabiedrības spogulis“.

Papildus informācija: www.goethe.de/latvija/krimi