Arhīvs

Literatūras izstādes novembrī

Izstādes pieaugušo literatūras nodaļā:

Novembra jubilārs

Daina Avotiņas fotoattēls. Veca, sirmiem īsiem matiem sieviete.

Rakstniece, dzejniece un tulkotāja

Daina Avotiņa

Popularitāti autore sākotnēji ieguva ar dzeju; viņas pirmie krājumi iznāca 60. gados. Vēlāk autore vairāk pievērsās prozai, radot virkni romānu, kuros uz 20.gadsimta vēstures notikumu fona risinātas gan tautas, gan individuālās drāmas. Lasītāju atsaucību un paliekošu nozīmi mūsu kultūras vēsturē ieguvušas arī atmiņu grāmatas, kā “Mani spēka pīlāri” (par O. Vācieti un I. Ziedoni), “Paliekoši uzzibsnījumi” (par septiņiem ievērojamiem latviešu literātiem – autores laikabiedriem) un “Soliņš pie Salacas” (atmiņu un vēstuļu apkopojums, kura pamatā ir dzejnieces sarakste ar lietuviešu dzejnieku Alfonu Maldoni).

grāmatu izstāde ar rakstnieces Dainas Avotiņas darbiem. Uz galda ir izkārtotas dažādas viņas grāmatas, un augšpusē ir zīme, kas norāda, ka Daina Avotiņa ir novembra jubilārs. Grāmatas ir dažādu krāsu un izmēru, ar dažādiem vāku dizainiem

Šogad D.Avotiņa saņēma Latvijas Literatūras gada balvu (LALIGABA) par mūža ieguldījumu Latvijas literatūrā.

Itāļu literatūras cienītājiem

galds, uz kura izkārtotas dažādas grāmatas latviešu valodā. Galds atrodas telpā, kas izskatās pēc bibliotēkas. Grāmatu vāki ir dažādi, daži ar ilustrācijām, citi ar fotogrāfijām. Uz galda ir arī dzeltena zīme ar uzrakstu "ITĀĻU LITERATŪRAS CENTRĀLĀS...".

Kāpēc tieši Itālija?

Itālija ir daudzveidīga, pārsteidzoša un valdzinoša!

Te kopā savijas tradīcijas, atklājumi, stāsti un fantāzijas!

Novembris – ZIEMEĻVALSTU literatūras  mēnesis

No 14. līdz 20. novembrim jau 24.reizi Latvijā notiks Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. 

Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma “Daba Ziemeļvalstīs”.

grāmatu dzelzs statīvs ar grāmatām, kas izstādītas bibliotēkā. Augšpusē ir zaļa lapa ar tekstu "Novembris - ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS MĒNESIS." Grāmatas ir saistītas ar Ziemeļvalstīm, to vēsturi, dabu un kultūru. Dažas no redzamajām grāmatām ir par Somiju, Norvēģiju, Zviedriju un citām Ziemeļvalstīm. Grāmatu vāki attēlo ainavas, pilsētas un dabas skatus, kas ir raksturīgi šīm valstīm.

Novembrī, kad dabā ir vistumšākais laiks, aicinām iedegt sveces un nodoties grāmatu lasīšanai. Šāda ir Ziemeļvalstu literatūras nedēļas pamatideja un šīs nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru.

Tematiskā literatūras izstāde lasītavā:

“Dzejnieks un novadnieks Imants Auziņš”

Dzejnieks dzimis (1937.g.) zemnieka ģimenē Zalves pagastā “Auziņos”. Savas dzīves laikā palīdzējis daudziem jaunajiem dzejniekiem uzsākt literāta karjeru.

Literatūras izstādes bērnu nodaļā:

Latvju rakstu zīmes

Latviešu ornamentos jeb latvju rakstos vērojamas dažādas rakstu zīmes, kas simbolizē senos latviešu dievus.

Piemēram Saule – viena no ievērojamākajām debesu dievībām, arī viena no senākajām dievībām. Saule saistīta ar seno zemkopju auglības kultu. Saule rūpējas par cilvēkiem, ir arī bāreņu aizgādne un sargātāja. 

grāmatu izstāde uz dzelzs stenda, ar nosaukumu "Latviskās rakstu zīmes." Izstādē ir izvietotas dažādas grāmatas un materiāli, kas saistīti ar latviešu rakstu zīmēm, mitoloģiju un kultūru.
stends, kas sastāv no vairākām koka plāksnēm ar dažādiem attēliem un tekstiem par rudens tēmām un mežu. Redzamas bērnu grāmatas, ilustrācijas un informācija par rudens mežu, dzīvniekiem un augiem. Dažās plāksnēs ir arī bērnu zīmējumi un izgriezumi.

Rudens mežā