Projekta Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017 noslēgums

23.februārī Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2017 noslēguma pasākumā bibliotēkas zālē pulcējās lielie un mazie grāmatu lasīšanas eksperti. Pavisam šogad žūrijā piedalījās 79 lasītāji, no kuriem 21 lasīja vecāku žūrijā.

Vismazākajiem žūrijas dalībniekiem bija veltīts teatralizētais uzvedums no Ķ.Kasparavičus grāmatas “Īsi stāstiņi par lietām”.

Pārējo vecuma grupu eksperti varēja noskatīties videoierakstus, kas saistīti ar žūrijas grāmatu kolekcijas autoriem.

Bet žūrijas eksperti no 4. klases Dāvids Kočkeris un Rihards Kraševskis iepazīstināja klātesošos ar dzejoļiem no I.Samauskas grāmatas “Skaļā klase”.

Visiem lasītājiem tika pasniegtas mazas balviņas un pateicības par dalību lasīšanas veicināšanas programmā, un katrai lasītāju vecuma grupai tika veltīts priekšnesums.

Par tiem paldies sakām Aizkraukles arodskolas vokāli instrumentālajam ansamblim, kā arī ģitārspēles pulciņa dalībniekiem no Aizkraukles Interešu izglītības centra pedagoga Artūra Zemnieka vadībā.

Bet te  vietējās žūrijas 2017. gada grāmatu kolekcijas vērtējuma rezultāti:

1. vieta: “Pasaka par peļu pili”, Maikls Bonds.
  2. vieta: “Ezītis, kurš mīlēja slepeni : notikumi jautrajā lauku sētā”, Daiņus Šukis.
  3. vieta: “Īsi stāstiņi par lietām”, Ķēstutis Kasparavičs.

1. vieta: “Uzrodas Flata kungs!”, Žaume Kuponss.
  2. vieta: “Muris un Vufs”, Timo Parvela.
  3. vieta: “Baltais lācis. Pasaku pavārgrāmata bērniem”, Māra Viška, Uldis Daugaviņš, Mārtiņš Sirmais.

1. vieta: “14 – 14”,  Silēna Edgāra, Pols Beorns.
  2. vieta: “Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti”,  Māris Rungulis.
  3. vieta: “Ceļojums uz Amazoni”, Eva Ibotsone.

1. vieta: “Meitene tīmeklī”, Zoji Saga.
  2. vieta: “Es joprojām krītu”, Šīna Vilkinsone.
  3. vieta: “Marēsi. Sarkanā klostera hronikas”, Marija Turtšaninova.

Vecāki

1. vieta: “Mums neredzamā gaisma”, Entonijs Dors.
  2. vieta: “Omce sūta sveicienus un atvainojas”,  Frēdriks Bakmans.
  3. vieta:   “Ledus apelsīns”, Dace Vīgante.