Par Lursoft datubāzes ”Laikrakstu bibliotēka” pieeju 2018. gadā.

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Lursoft programmas “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” ietvaros 2018. gadā nodrošina ”Laikrakstu bibliotēka” datubāzes News.lv (www.news.lv) pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Pārējām cita tipa bibliotēkām noteikta abonēšanas maksa. 2018. gadā nemainās KISC līdzfinansējuma apjoms, sastādot 20% no pilnas datubāzes abonēšanas maksas, attiecīgi bibliotēka sedz 80% no pilnas abonēšanas maksas. Skatīt pievienoto failu. Tātad, bibliotēku abonēšanas maksa nemainās, salīdzinot ar 2017. gadu.

Pieteikt datubāzes abonēšanu, aizpildot pieteikuma anketu līdz 30.11.2017.

News.lv ir portāls, kas saviem lasītājiem piedāvā publikācijas no vairāk kā 100 dažādiem laikrakstiem. Portāls ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm un citiem izdevumiem.

Portāls piedāvā:

• pēc vēlamajiem parametriem meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā;
  • meklēt kartē interesējošās publikācijas;
  • uzzināt, kādi pasākumi notiek Tavā novadā un Latvijā kopumā;
  • izmantot bezmaksas Laikrakstu aģentu;
  • pievienot pasākumus un Uzņēmuma ziņas.