Par Letonikas datubāzes pieeju 2019. gadā

Kultūras informācijas sistēmu centrs, turpinot sadarbību ar SIA Tilde, 2019. gadā nodrošina neierobežotu LETONIKA.LV (www.letonika.lv) datubāzes pieeju visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām bez abonēšanas maksas.

Datubāzes pieejas periods no 01.01.2019. līdz 31.12.2019.

LETONIKA.LV ir uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras, mācību un informācijas meklēšanas sistēma par Latviju latviešu valodā un jau vairākus gadus ir visapmeklētākais latviskais interneta resurss Latvijas bibliotēkās.
Letonika.lv resursi nemitīgi tiek papildināti un tie ir sagrupēti 9 sadaļās:

Ø  Enciklopēdijas

Ø  Vārdnīcas

Ø  Lasītava

Ø  Multivide

Ø  Valoda

Ø  Ceļvedis

Ø  Pasakas

Ø  Latvijas Kultūras kanons

Ø  Mācībām

Par datubāzes Letonika.lv attālināto pieeju –

• Reģionu galvenajām bibliotēkām tiks nodrošināta datubāzes attālinātā pieeja, kā tas ir pašlaik. Nav jāiesniedz pieteikums par pakalpojuma pagarināšanu.
  • Pagastu bibliotēkām līdz 10.12.2018. jāiesniedz pieteikums par datubāzes attālināto pieeju. Pieteikumu nosūtīt uz e-pastu: agrita.sagalajeva@kis.gov.lv, norādot  bibliotēkas nosaukumu, kontaktpersonu, tās tālruni un e-pastu.

Visām attiecīgajām bibliotēkām līdz 28.12.2018. tiks nosūtīta Letonika.lv pieejas parole, katrai bibliotēkai sava. Parole paredzēta izsniegšanai reģistrētajiem bibliotēkas lietotājiem, nodrošinot tiem attālinātu (ārpus bibliotēkas telpām) piekļuvi Letonika.lv datubāzei. Ar šo paroli lietotājiem būs pieejams viss Letonika.lv saturs, izņemot ar autortiesībām aizsargātos Lasītavas darbus. Izsniedzot paroli, lietotāji ir jāinformē, ka tā ir sensitīva informācija, kas nav nododama trešajām personām. Rekomendējam lietotājus, kuriem izsniegta parole, atzīmēt IIS ALISE 50. laukā, kas nodrošina procesa pārskatāmību un ātru datu atlasi vajadzības gadījumā.