Par lasītveicināšanas programmu “Mūsu mazā bibliotēka”

Šī gada maijā izdevniecība “Liels un mazs” uzsāka lasītveicināšanas programmu “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Programma ilgs līdz 2019. gada maijam, un tajā aicinātas iesaistīties visas pirmsskolas, sākumskolas un bibliotēkas – tātad arī jūs. Šobrīd dalībai programmā pieteikušās jau 120 iestādes. “Liels un mazs” grib programmā iesaistītajiem bērniem parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas ir cieši saistīta ar citām radošām izpausmēm: teātri, zīmēšanu, rakstīšanu.

Īsumā par programmas norisi:

–  “Mūsu mazā bibliotēka” noris no šī gada maija līdz nākamā gada maijam,

–  programmā iekļautas sešas bilžu grāmatas: pieci tulkojumi un viens oriģinālizdevums,

–  jaunā mācību gada sākumā piedāvāsim projekta dalībniekiem bezmaksas darba burtnīcas bērniem ar dažādiem uzdevumiem (īpaši koncentrējoties uz radošām aktivitātēm) par “Mūsu mazās bibliotēkas” grāmatām. Par darba burtnīcu skaitu vienosimies ar projekta dalībniekiem,

–  oktobrī un februārī Latvijā viesosies tulkoto bilžu grāmatu autori un ilustratori no Polijas, Igaunijas un Slovēnijas, kas vadīs bērniem darbnīcas, stāstīs par savu profesiju un valsti. Tā kā projekta dalībnieku ir daudz, bet laiks un finanšu līdzekļi ierobežoti, vedīsim autorus un ilustratorus tikai pie aktīvākajiem projekta dalībniekiem visā Latvijā. Tos izvēlēsies izdevniecības komanda, ņemot vērā no projekta dalībniekiem saņemto informāciju par aktivitātēm, ko tie veikuši,

–  “Mūsu mazā bibliotēka” noris sešās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Slovēnija, Horvātijā), un to atbalsta Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Pilnu sešu grāmatu komplektu ar atlaidi (35 eiro) var iegādāties no izdevniecības “Liels un mazs” vai vairumtirgotāja “Virja”. Ar atlaidi (30 eiro) var iegādāties arī nepilnu piecu grāmatu komplektu, jo daudzām skolām un bibliotēkām jau ir Mārtiņa Zuša “Nenotikušais atklājums”. Grāmatas var iegādāties arī pa vienai gan “Liels un mazs”, gan citviet, bet diemžēl jau bez atlaides.
Grāmatas no “Liels un mazs” var saņemt divos veidos – izdevniecības birojā Rīgā vai pa pastu (pasta izmaksas komplekta cenā nav iekļautas).

Par programmas dalībnieku jūs kļūstat brīdī, kad esat iegādājušies visas grāmatas, nosūtījuši kontaktinformāciju uz pasts@lielsmazs.lv vai viksnaandrejs@gmail.com un norādījuši, ka vēlaties pievienoties programmas dalībnieku pulkam. Piesakoties programmai, e-pastā saņemsiet arī failu ar rosinošiem uzdevumiem un sarunu tēmām par grāmatām, ko varat izmantot darbā ar bērniem. E-pastā projekta laikā saņemsiet arī informāciju par citām ar “Mūsu mazo bibliotēku” saistītām aktualitātēm.

Ja jums ir jautājumi, droši rakstiet uz
pasts@lielsmazs.lvviksnaandrejs@gmail.com vai zvaniet uz izdevniecības “Liels un mazs” telefonu 67282133 vai 29276531 (Andrejs Vīksna).

Ar sveicieniem

Andrejs Vīksna,

izdevniecības “Liels un mazs”

projektu vadītājs