Latvijas Nacionālā bibliotēka ieguvusi Starptautisko izcilības balvu!

2018. gada 10. aprīlī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Londonas Grāmatu tirgū (London Book Fair) ieguvusi Starptautisko izcilības balvu nominācijā Library of the Year Award 2018 (“Gada bibliotēka 2018”)! Šāda nominācija ir jaunums, tā Londonas Grāmatu tirgū pasniegta pirmoreiz.

“Šis novērtējums ir visas bibliotēkas darbinieku ieguldījuma rezultāts! Tas ir par daudzveidīgo saturisko piedāvājumu, pakalpojumiem, pasākumiem un tehnoloģiskajām iespējām, lai nodrošinātu, ka bibliotēka būtu atvērta, noderīga un interesanta ikvienam. Esam gandarīti un aizkustināti, un grūti iedomāties kādu augstāku novērtējuma formu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, tās veselumam,” uzskata LNB direktors Andris Vilks.

Par “Gada bibliotēkas” titulu LNB konkurēja ar Biblo Tøyen (Norvēģija), Dokk1 (Dānija) un Sanpaulu bibliotēku (Brazīlija).

Patīkami jaunumi sasnieguši bibliotēku arī šorīt – LNB izstādes “Melnās mākslas darbnīca” un “Luters. Pagrieziens” iekļautas Latvijas Dizaina gada balvas 2018 finālā 20 labāko dizaina darbu vidū!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka – Gaismas pils – atklāta 2014. gada 29. augustā. Projekta autors: Gunārs Birkerts (1925–2017).