Latvijas Bibliotēku portālam top jauna versija

Tā kā Latvijas Bibliotēku portāls ir tehniski novecojis un saturiski vairs nepilda tās funkcijas, kas bija svarīgas veidojot šo resursu, ir uzsākts darbs pie Latvijas Bibliotēku portāla jaunās versijas izstrādes.

Jaunais portāls tiek veidots ņemot vērā gan nozares speciālistu viedokļus (aptauja 2017.gada nogalē), gan mūsdienu tīmekļa satura prasības un dizaina tendences.

Īsumā par plānotajām izmaiņām

Viena no būtiskākajām izmaiņām saistīta ar portāla mērķauditoriju. Šobrīd portāla pirmā lapa un bibliotēku profili vairāk ir paredzēti bibliotēku lietotājiem un ikvienam interesentam. Jaunās versijas mērķauditorija būs bibliotēku nozares speciālisti. Līdz ar to saturs, kas būs pieejams Bibliotēku portālā, tiks veidots maksimāli noderīgs un interesants tieši jums.

Otra ļoti būtiska lieta – jaunajā portālā vairs nebūs bibliotēku profilu. Tām bibliotēkām, kas aktīvi veido savus profilus regulāri ievietojot informāciju par bibliotēkas aktualitātēm, lūgums padomāt par citiem risinājumiem – lapas sociālajos tīklos, sava tīmekļvietne vai blogs, sadaļa pašvaldības tīmekļvietnē u.c.

Šobrīd precīzs datums, kad jaunā portāla versija aizstās esošo nav zināms, bet par to tiksim informēti. Tāpat varam piedalīties testēšanas grupā.

Ja ir kādi konkrēti ierosinājumi Bibliotēku portāla jaunās versijas saturam, funkcionalitātei vai dizainam, iespējams sazināties un pastāstīt par savām vēlmēm.

Sazināties var:

Latvijas Nacionālā bibliotēka