Datu bāzes

Abonētās datu bāzes

 Letonika 

Letonika.lv  ir viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā.
Digitālais mācību palīglīdzeklis, kas paredzēts skolēniem, izglītības iestādēm un nozares profesionāļiem, ir ceļvedis un uzticams informācijas avots Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

Letonika.lv piedāvā 11 nozaru enciklopēdijas, 13 vārdnīcas, Latvijas Kultūras kanonu, vairāk nekā 250 latviešu literatūras klasiķu pilntekstu darbus, latviešu valodas gramatikas rīkus, mūzikas tēmas, putnu balsis, vēstures video, interaktīvu Latvijas karti ar 4000 kultūrvēstures un ģeogrāfijas attēliem un to aprakstiem u.c.

Letonika.lv – tā ir unikāla un augstvērtīga izglītojoša informācija digitālajā vidē ar mērķi veicināt informācijas pieejamību skolās un palīdzēt skolotājiem augstvērtīga un mūsdienīga mācību procesa veidošanā.

Sniedz sistematizētu enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju, radot jaunu, apzinot esošos un apkopojot vienuviet unikālus un kvalitatīvus digitālos resursus par Latviju, tās vēsturi, valodu un kultūru latviešu valodā. 

Jaunums!

Datubāze www.letonika.lv reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem ir pieejama ne tikai bibliotēkā, bet arī attālināti – no sava mājas datora. Lietotājiem jāierodas bibliotēkā, lai saņemtu datubāzes lietotājvārdu un paroli, un tad tie jāievada adresē: http://letonika.lv/Login.aspx#section-clients

 

 Lursoft laikrakstu bibliotēka

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijas laikrakstu publikāciju un ziņu aģentūras BNS krājums Internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar tūkstošiem jaunu publikāciju no laikrakstu jaunākajiem numuriem. Tajā varat lasīt laikrakstu Diena, Neatkarīgā Rīta avīze, Lauku Avīze, Vakara Ziņas, Rīgas Balss, The Baltic Times , novadu laikrakstus: Tukuma Ziņotājs, Bauskas dzīve, Zemgales Ziņas, Druva, kā arī izmantot BNS arhīvus.

Lietošanas pamācība

Skatīt resursu pieejas detalizētu instrukciju

  LATLEX

Normatīvo aktu Informācijas sistēmas LATLEX sadaļa „Likumi"

LATLEX dod iespēju:

  • meklēt normatīvos aktus pēc dažādiem atlases kritērijiem – piemēram, pēc teksta fragmenta, pēc normatīvā akta veida (likumi, noteikumi, konvencijas u.c.), pēc izdevējiestādes, pēc publicētāja, pēc normatīvā akta pieņemšanas datuma u.c.;
  • apskatīt ne tikai normatīvo aktu spēkā esošās redakcijas, bet arī to redakcijas uz konkrētu datumu (iepriekšējās redakcijas, grozījumus, izslēgtos pantus u.c.);
  • iepazīties ne tikai ar normatīvā akta pilnu tekstu, bet arī, gadījumā, ja tajā ir atsauces uz citiem normatīvajiem aktiem vai arī uz tā paša normatīvā akta citu pantu, apskatīt šī atsauces panta pilnu tekstu.

 

ABONĒTĀS DATU BĀZES PIEEJAMAS TIKAI BIBLIOTĒKAS TELPĀS NO BIBLIOTĒKAS DATORIEM!

 

Bibliotēkas veidotās datu bāzes

Aizkraukles reģiona publisko un skolu bibliotēku kopkatalogs

Bibliotēku veidotās datu bāzes

Letonika
Latvija.lv
Lugano muzejs

Sākums | Jaunumi | Lasītājiem | Bērniem | Bibliotekāriem | Arhīvs | Lapas karte | Foto Galerijas | Kontaktforma


Lapa tapusi sadarbībā ar