Datu bāzes

Abonētās datu bāzes

 Letonika

Uzziņu un tulkošanas sistēma internetā. Enciklopēdijas, vārdnīcas, latviešu autoru darbi, informācija par literātiem, multivide.

Datubāze reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem ir pieejama ne tikai bibliotēkā, bet arī attālināti – no sava mājas datora. Lietotājiem jāierodas bibliotēkā, lai saņemtu datubāzes lietotājvārdu un paroli.

Lursoft

Uzņēmumu datu bāzes – uzņēmumu reģistrs, maksātnespējas datu bāze, gada pārskati, zemesgrāmatas dati, CSDD datubāze, kadastrs. Pieejama no bibliotēkas.

 

 Lursoft laikrakstu bibliotēka

Latvijas periodisko izdevumu publikāciju, ziņu un rakstu apkopojums internetā. Piedāvā publikācijas vairāk kā no 100 dažādiem laikrakstiem. Iespēja meklēt rakstus gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm līdz pat 20 gadus senā arhīvā. Pieejama no bibliotēkas.

Rakstu atvēršana Lursoft Laikrakstu bibliotēkā

 

Periodika 

Datu bāzē pieejamas digitalizētas grāmatas, raksti gan no Latvijas, gan trimdā izdotās periodikas, karšu, nošu un skaņu ierakstu kolekcijas. Datu bāze pieejama arī attālināti, bet lietotājs no sava mājas datora nevar piekļūt ar autortiesībām aizsargātajiem darbiem. Tie joprojām pieejami tikai no publisko bibliotēku datoriem.

 

Bibliotēkas veidotās datu bāzes.

Aizkraukles reģiona publisko un skolu bibliotēku kopkatalogs

Pļaviņu novada bibliotēku veidotās datu bāzes:
Rakstniece, sabiedriskā darbiniece Emīlija Prūsa (1878-1950): fotogrāfiju kolekcija ar anotācijām. Veidota, sadarbojoties ar Juri Saulgozi (1936-2018) – rakstnieces piemiņas kopēju un arhīva glabātāju. Satur 81 fotogrāfiju ar aprakstiem.
Daugavas taka Letonikā (projekts Latvijas kultūrvides takas).
13 apskates objekti Pļaviņu pilsētā, kas iepazīstina ar kultūrvēsturi un Daugavas ainavām no Bebrulejas līdz Valītēm.

Depšu kalna taka Letonikā (projekts Latvijas kultūrvides takas).

4 apskates objekti, kas iepazīstina ar klintainietes Ilzītes Pitjukevičas deviņām dzimtas paaudzēm.

Rīteri un tās mantojums Letonikā (projekts Latvijas kultūrvides takas).

6 apskates objekti, kas iepazīstina ar Klintaines pagasta Rītera ciema kultūrvēsturisko mantojumu.