Ceļojošā izstāde, kas veltīta lugai “Skroderdienas Silmačos”

Aizkraukles pilsētas bibliotēkas 2.stāvā, līdz 26.jūnijam, aicinām aplūkot

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas sagatavoto ceļojošo izstādi, kas veltīta visvairāk iestudētajai un mīlētajai latviešu lugai “Skroderdienas Silmačos”.

Izstāde atklāj interesantus faktus par lugas “Skroderdienas Silmačos” tapšanu, tās izrādēm, aktieriem un inscenējumiem. Izstādes autori apkopojuši informāciju par lugas iestudējumiem Latvijas profesionālajos teātros kopš lugas pirmizrādes 1902. gada 30. janvārī un iekļāvuši izstādē arī kritiķu atsauksmes par pirmizrādi. Īpaši izcelta brīvdabas izrāde Druvienas “Silmačos” un atklāta patiesība par izrādes svarīgākā brīža veidošanu – Silmaču krāsns spridzināšanu…

Izcilais noveļu meistars un modernās dramaturģijas pamatlicējs Rūdolfs Blaumanis dzimis 1863. gadā Madonas pusē, Ērgļos, “Braku” mājās, kur tapusi lielākā daļa viņa daiļdarbu.

Silmaču sētas mīlestības līkloču, palaidnību un amizantu notikumu luga “Skroderdienas Silmačos” uzrakstīta 1901. gadā un ir kļuvusi par neatņemamu Līgo svētku sastāvdaļu visā Latvijā.