• Aktualitātes
  • Noderīgas saites

Aktualitātes

Ir iznācis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra izdevuma “Bibliotēku attīstības centra vēstnesis” ceturtais numurs. Izdevums pieejams saitē: http://dom.lndb.lv/data/obj/95000.html. Īpašu paldies par līdzdalību numura tapšanā sakām Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliogrāfijas institūta direktores vietniecei Ilonai Dukurei un Gētes institūta Rīgā bibliotēkas vadītājai Zigrīdai Murovskai.

 


Piedāvājam iepazīties ar lektoru prezentācijām no šī gada 21.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notikušās pavasara konferences bērnu literatūras un bibliotēku speciālistiem “ES PIEDERU ŠEIT”http://www.lnb.lv/lv/pavasara-konferences-es-piederu-seit-prezentacijas .

 


Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās bibliotēkas projektu vadītāja Jurģa Īvāna sagatavotais izdevums “Vadlīnijas bāreņdarbu statusa noteikšanā: nenosakāmu autortiesību subjektu darbu izmantošana” ir brīvi pieejams un lejuplādējams saitē: http://dom.lndb.lv/data/obj/68137.html.

 

Ir iespējams bez maksas iegūt arī šī izdevuma iespiedeksemplārus. Iespiedeksemplāru saņemšanu lūdzu koordinēt ar Solvitu Ozolu: solvita.ozola@lnb.lv.

 


Latvijas bibliotēkas aicinātas pieteikties dalībai UNESCO LNK tīklā „Stāstu bibliotēkas”

Informējam, ka līdz 30. aprīlim Latvijas bibliotēkas aicinātas pieteikties dalībai UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) tīklā „Stāstu bibliotēkas”, kas ir iespēja pilnveidot ikdienas darbību, izceļot bibliotēkas lomu informācijas kolekcionēšanā, vietējā kultūras mantojuma saglabāšanā un informācijas pieejamības nodrošināšanā.

Līdz šim tīklā darbojās 33 Latvijas bibliotēkas, regulāri rīkojot stāstīšanas pasākumus un aktīvi iesaistoties UNESCO LNK organizētās aktivitātēs, veicinot vietējo kopienu savstarpējo sadarbību kultūras mantojuma apzināšanā un uzturēšanā, tostarp interesi par stāstīšanas tradīcijām un to pārmantošanu.

Vairāk informācijas šeithttp://unesco.lv/lv/zinasanu-sabiedriba/latvijas-bibliotekas-aicinatas-pieteikties-dalibai-unesco-lnk-tikla-stastu-bibliotekas-1/

 


Nesen publiskoti pētījumu rezultāti par Latvijas iedzīvotāju lasīšanas paradumiem:

 “CultureLab” jaunākais pētījums par bibliotēku izmantošanu un lasīšanas paradumiem

Lasīt rakstu Biblioteka.lv: http://www.biblioteka.lv/News/ArticleItem.aspx?article=39891&type=0

 

Pētījums: iedzīvotāji grāmatas uzskata par svarīgām, bet lasa maz

Lasīt rakstu Biblioteka.lv: http://www.biblioteka.lv/News/ArticleItem.aspx?article=39875&type=0


Bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrā turpinās bibliotēku novadpētniecības darbam veltīta konsultatīva izdevuma izstrāde. Darba gaitā izkristalizējās vairāki diskutabli novadpētniecības teorijas un prakses jautājumi. Lai tos apspriestu, 2016. gada 9. jūnijā LNB Mazajā zālē notika bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija. (..) Jūsu vērtējumam tiek piedāvāts pārskats par paneļdiskusijā aplūkotajiem tematiem un izteiktajiem viedokļiem.

SKATĪT RAKSTU BIBLIOTEKA.LV: http://www.biblioteka.lv/Sector/News/ArticleItem.aspx?article=39703&type=0