Galerija

10.aprīlī Aizkrauklē, birzī Maurēnu ielas malā, “Felida” kopā ar  bērnudārzu audzēkņiem atklāja jaunu vides objektu — kaķīšu dzirnavas. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī mūsu meitenes no bibliotēkas bērnu nodaļas jeb Muris ar saviem draugiem - Duksi, vāveri un kurmīti, kā arī runcis Bazilio, kurš līdz šim dzīvojies pa miskastēm, apsolījies laboties un turpmāk arī apmeklēt "Kaķīša dzirnavas".

Bildes skaties šeit..

 


 

Marta mēnesī atzīmējām  Viļa Plūdoņa 140.dzimšanas dienu

vairāk bildes šeit

 

 


 

Inesei Zanderei - 55

 

Bērnu literatūras nodaļā šī gada dzejas dienas bija veltītas dzejnieces Ineses Zanderes 55. jubilejai. Pirmsskolas vecuma bērni no PII „Auseklītis” un „Zīlīte”, kā arī Aizkraukles pilsētas sākumskolas 1.-3. klašu audzēkņi klausījās Ineses Zanderes dzejoļus gan bibliotekāru, gan pašas dzejnieces lasījumā videoierakstā, kurā I.Zandere lasīja dzejoļus no grāmatas „Līze Analīze”. Bibliotekāru sagatavotajā vizuālajā priekšnesumā skanēja dzejoļi „Burtu tārpiņš”, „Pasaciņa asaciņa par sēņošanu blēņošanu” un „Dinozauru aritmētika”, kas no skatītāju puses guva lielu atsaucību. Tāpat mazos apmeklētājus sajūsmināja multfilmu par Lupatiņiem noskatīšanās. Jaunāko klašu skolēni arī paši skandēja Ineses Zanderes dzejoļus. Pasākuma noslēgumā visi kopā noklausījāmies skanīgo dziesmiņu „Miega vilcieniņš” ar I.Zanderes vārdiem.

 

 

Vairāk bildes skaties šeit

 

 


 

Brīnumi no papīra

 

Zinību dienai veltītajā pasākumā sporta hallē 2.09. bijām uzaicinājuši mūsu lasītājas Jeļenas Salomatinas tēti Nikolaju. Viņa darbi priecēja gan bērnus, gan pieaugušos.

 

Bildes skaties šeit

 


 

Es - literāro tēlu pasaulē 

 

"Es - literāro tēlu pasaulē" - ar šādu devīzi notika bibliotēku nedēļas ietvaros rīkotais pasākums bērniem, kur sevi prezentēt bija ieradušies dažādi literārie tēli gan no pasakām, gan no bērnu literatūras klasiķu darbiem, gan arī no mūsdienu autoru darbiem.Katrs no tēliem parādīja nelielu priekšnesumu, ko pavadīja fragmentu lasīšana no attiecīgās grāmatas. Pēc tam sekoja mīklu, krustvārdu mīklu minēšana un iesaistīšanās jautrās rotaļās.

 Skatīt vairāk bildes un komentārus vari šeit....

 

 

 

 


 

Diži putni, mazi putni...


Pilsētas bērnudārzu audzēkņi bibliotēkas zālītē turpina iepazīties ar pie mums sastopamajiem putniem. Bērni aplūko putnu attēlus un klausās viņu balsis. Pēc tam visi dodas kopīgā rotaļā "Pūcīte".

 

 

 

 


 

 

Spēlējoties mācīsimies!

Ar šādu devīzi bibliotēkas zālītē pulcējās pilsētas sākumskolas 6.klašu skolēni, lai ar atraktīvu uzdevumu palīdzību nostiprinātu savas zināšanas krievu valodā. Skolēni minēja krustvārdu mīklas, iejutās pasaku varoņu lomās, spēlēja spēles. Visās aktivitātēs skolēni varēja izmantot savu krievu valodas vārdu krājumu un zināšanas, kas apgūtas krievu valodas stundās.

 

 

 


 

  

c, nākdama, Lieladiena!

 

Ar PII "Auseklītis" un "Saulīte" audzēkņiem pārrunājām, kā sagaidīsim Lieldienas. Bērni iepazinās ar Lieldienu paražām un ticējumiem, minēja mīklas un noskatījās uzvedumu pēc A.M.Reines grāmatas "Lieldienu Sise" motīviem par to, kā žurciņa Sise gaidīja Lieldienu zaķi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lieldienu radošās darbnīcas

 

 

Bibliotēkas apmeklētāju izgatavotās apsveikuma kartītes Lieldienām

 

 

 

 

 


 


 

 "Ir rūķu zemē ziema klāt"

Nedēļas garumā bērnudārzu "Zīlīte" un "Auseklītis" vecāko un sagatavošanas grupiņu bērni bibliotēkā varēja iepazīties ar rūķu dzīves noslēpumiem.


Bērni noskatījās fragmentu no multfilmas "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", minēja mīklas un lielu jautrību sagādāja kāda rūķīša sagādāto dāvanu izsaiņošana mūzikas pavadībā.

 


 

 

 

 

„ Rudens atkal modē….”

     

Tā saucās  dzejolītis, ar kuru Aizkraukles sākumskolas 3.b klases skolniece Laura Miķelsone iepriecināja zālītē „ Pie Kurmīša” pulcējušos klausītājus.

 

 

Sirsnīgus aplausus izpelnījās arī Lindas Grundules, Leldes Duberes, Artas Gabrānes un Ivijas Grahovskas pašas sacerētie  dzejoļi.

 

 

 Bet skolotāju Ilzes Elksnes un Leontīnes Stares 2.klašu dzejas skaitītāju rindas izrādījās īpaši kuplas. Šoreiz jauno autoru uzstāšanās izskanēja Dzejas dienām veltītajos pasākumos pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļā, kur kopā ar saviem pedagogiem bija  pulcējušies turpat 80 jauno dzejas draugu.

 

Lielu klātesošo piekrišanu izraisīja Ineses Zanderes dzejoļu krājuma    „ Iekšiņa un āriņa” dramatizējuma videoieraksts Jaunā Rīgas teātra aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa izpildījumā.

      

 

 


 

 

 „ Buratīno iet uz ….”  

 

 

                             Tā saucās   Bērnu un jaunatnes centra un pilsētas pašvaldības rīkotais  Zinību dienai veltītais pasākums, kurā malā nevēlējās stāvēt arī bibliotēkas jaunie lasītāji

 

                                                              Jautrās spēlēs it veikli tika noskaidroti ne tikai grāmatu  autori, bet arī pie grāmatām piederošie literārie varoņi  un  viņu gaitas 

 

                                             Violetai vislabāk padevās notvert  bezbēdīgo bēgošo Buratīno   

 

                                        Lai notvertu izbēgušos Ansīti un Grietiņu bija ieradusies   pati ragana

 

                                               Tikai Harijam Poteram ar savu burvju zizli

                     izdevās atbrīvot mazos bēgļus no vēl lielākām nepatikšanām

  

 


 

 

Ilze Muižzemniece

viesos pie jaunajiem aizkraukliešiem un citi notikumi

Grāmatu svētkos`2012

 

                          

             Bērnu dārza „Auseklītis” saime sapulcējusies  svarīgā notikuma gaidās. Bērni zina, ka šodien notiks tikšanās ar gados vēl ļoti jauno – 16 gadīgo rakstnieci Ilzi Muižzemnieci

                                         

        Un te arī pati Ilze, kuras stāstījums par sevi un 9 gadu vecumā uzrakstīto grāmatiņu „Mazais eņģelītis” tagad piesaistījis daudzu mazuļu   uzmanību

 

                                            

 Kad visi noklausījušies fragmentiņu no šīs grāmatiņas, ikviena grupiņa savos zīmējumos pēc iespējas labāk cenšas  attēlot  stāstiņā attēlotos notikumus

 

 

                                              

 

 

 Tikšanās noslēgumā – kopēja bilde ar mazo aizkraukliešu viešņu

           

 

 Pa to laiku interesanti notikumi risinās pie pilsētas kultūras nama, kur galvenā   publika pie bruņoto spēku aizsardzības ieročiem, protams, ir zēni

 

       

 

  Tikties ar gados jauno rakstnieci Ilzi Muižzemnieci, kuras grāmatas par Kaķu meiteni Aurēliju izpelnījušās vislielāko lasītāju uzmanību, pilsētas kultūras namā ieradies kupls pulks gan mazi, gan lieli aizkrauklieši un daudzi tuvāko novadu grāmatmīļi

 

 

 

Kad izskanējuši daudzie jautājumi rakstniecei, klāt arī jaunie „autogrāfu mednieki”, kā arī pateicība par jauko tikšanos  un ziedi viešņai

 

     

 

      

 

Grāmatu svētki devuši katram iespēju ne tikai papildināt savu grāmatplauktu krājumu, bet arī izmēģināt spēkus dažādās atraktivitātēs

 

 

 

Par iespēju papildus vizuāli atspoguļot aizvadītos Grāmatu svētkus esam pateicīgi laikraksta „Staburags” žurnālistei Gunai Mikasenokai

 

 


 

 

   Līgo saule, līgo bite...

 

Aizrit jūnijs – senlatviešu ziedu mēnesis, kas atnesa daudz jauku brīžu sadarbībā ar  Bērnu un jauniešu centra vasaras nometnes dalībniekiem.

Atraktīvi, pacilātā pirmsjāņu noskaņojumā aizritēja pēdējais pasākums, kurā bērni ar zināšanām apliecināja  gatavību piebiedroties līgotāju pulkam.

                            

 

Ik viens nometnes dalībnieks vēlējās savus draugus iepriecināt gan ar labi zināmām, gan vēl nedzirdētām tautas dziesmām no līgo svētku pūra

                  

 

Atradās arī bērni, kuri bija gatavi dalīties savā trakākajā blēņu piedzīvojumā pērnā gada Jāņu naktī. Tāds bija arī Timuram Revunovam

 

 Nometnes meitenes uz vietas pierādīja ne vien savu māku pīt Jāņu vainadziņus, bet arī prasmīgi izstāstīt to darināšanas daudzveidību un izmantoto ziedu nozīmi.

 

 

                                              Arī sociālā dienesta dienas centra „Pasaciņa” nometnes dalībniekiem bija daudz ko stāstīt par ziediem Jāņu vainagam un šo  svētku tradīcijām.

 

 

 Ar visai netradicionālām un asprātīgām  pamācībām Jāņu buršanās sakarā klātesošos zināja iepriecināt māsa un brālis  Ikaunieki

    

     

Gan meitenes, gan zēni visu nometnes laiku bija čakli strādājuši pie mājas darba -  ziedu kompozīcijas – dāvanas bibliotēkas zālītei „ Pie Kurmīša”.

Bet vislielāko izdomu un darbu tajā ielikusi 7.klases skolniece Sintija Ikauniece. Par to viņai liels paldies!

                                           Vēl bija jānoskatās  video ierakstu fragmenti no R.Blaumaņa „ Skroderdienas Silmačos” izrādes Druvienā un Līgo svētku svinēšanu ar R.Paula piedalīšanos Daugavmalā  Aizkrauklē. Un tad arī noslēgums un  pēdējā „ atvadu bilde” 

 

 

 

 

 

 

Kā vienmēr, Pētera Brūvera 55.dzimšanas dienai sagatavoto dzejas

             kompozīciju skandējumu, uzsāk 5.klašu meitenes 

 

           Izskatās - arī zēni  negrib atpalikt. Dažs no grāmatām „Brīnumskapis”,  „Raibajā pasaulē” sagatavojis  norunāt garumgarās dzejas rindas. Bet  Latvijai veltīto dzejoli  „Kur” vēlas skandēt vai katrs otrais lasītājs. 

Kad noklausīts stāstījums par dzejnieka daiļradi un Jāņa Lūsēna dziesmas ar  Pētera Brūvera vārdiem no dzejas grāmatiņas „Katrs savu dzīvi dzīvo”, sākas  pats interesantākais uzdevums. Pēc atmiņas no atsevišķiem nesaistītiem  vārdiem jāatšifrē P.Brūvera populāras dzejas rindas. Komandām tas ir visai „ciets rieksts”. Labāk jau sokas ar jaunradi. Izrādās  – dažs it veikli ar visām atskaņām    prot „uzmeistarot” pavisam jaunus dzejas pantus.

 Arī zīmēšanas speciālisti veiksmīgi tiek galā ar nodomu  paslēptajām atskaņām dzejolī „ Dīvains nams”.   Un tā ik dzejas rinda, pārveidota ilustrācijā, atrod savu vietu Pētera Brūvera uzburtajā divpadsmit stāvu namā. Šie uzdevumi spēja „izkustināt” pat visskeptiskāk noskaņotos un uz darbošanos īpaši mudināmos. Noslēgumā  par lielisko sadarbību daudz mīļu paldies saņem sākumskolas literatūras skolotāja Andra Valaine

 


 

 

Dari virtuāli, domā reāli!

 

Šī gada Drošāka interneta diena bija kuplā skaitā pulcinājusi sākumskolas 2. un 3.klašu bibliotēkas bērnu nodaļas apmeklētājus.

Vispirms zālītē „ Pie Kurmīša”  bērnus sagaidīja Kāpējpeļuks, kura aizdomīgā rīcība uzvedumā „ Kāpējpeļuk, esi drošs internetā!”  ar izsmeļošiem komentāriem nekavējoties tika apspriesta.

 

 

Viens otrs tikai nupat sāka iejusties portāla www.pasakas.net  plašo piedāvājumu klāstā, kur bija jāatrod videopasaka „ Zelta putns”. Jaunu veidolu ieguvusi grāmata „ Čatiņš. Pirmie soļi internetā” . Tagad komandām, saņemot konkursa uzdevumu, virtuālā vidē jāatrod un jāiepazīst daudzi interneta lietotāju apdraudējumi.

 

 

Bet, kad tiek atvērts portāls  www.mans_ draugs_ dators , komandu dalībniekiem ir krietni jāpapūlas, lai, iekļaujoties laikā, izpildītu visus norādītos uzdevumus.

 

Letonika
Latvija.lv
Lugano muzejs

Sākums | Jaunumi | Lasītājiem | Bērniem | Bibliotekāriem | Arhīvs | Lapas karte | Foto Galerijas | Kontaktforma


Lapa tapusi sadarbībā ar